top of page

Vaikų dienos centras "Sudervės VAIKAI"

IMG_0839 (1).JPG

2019 m. gavus SADM finansinę paramą, savo pastovią veiklą pradėjo Sudervės parapijiečių įkurtas Vaikų dienos centras.

Kad būtų aiškiau, kaip tokie centrai veikia, su kokiais sunkumais ir džiaugsmais susiduria, ir nuo ko viskas yra pradedama, patirties (Aš – Kristina, ir Rasa) sėmėmės iš kitų Vilniaus rajone esančių dienos centrų (ačiū jų darbuotojams, kad maloniai priėmė ir dalinosi!)

Po šių apsilankymų supratome, kad lengva nebus ir kad visi Centrai yra labai skirtingi, bet nepaprastai reikalingi – jie visi be išimties gausiai „aplipę“ vaikais, labai labai įvairiais.

Šiuo metu sutarėme su Sudervės bažnyčios klebonu Kęstučiu Masevičium, kad leis Dienos ventrui būti parapijos namuose, kol įsikelsime į savo patalpas.

Aš – Kristina, esu šio vaikų centro vadovė, turiu socialinio darbuotojo išsilavinimą, gyvenu Rastinėnuose.

Kiekvieną pirmadienį, trečiadienį ir ketvirtadienį pirmą valandą, t.y., tuomet, kaip pradinukams pasibaigia pamokos, pasitinku apie dešimt vaikų, – iš Sudervės, Rastinėnų, pradedant antrokais, baigiant penktokais būsimais šeštokais.

 

Ir ką gi mes veikome tas 4 valandas? Pirmiausia, vaikai paruošia pamokas. O tuomet – stalo žaidimai, pokalbiai, rankdarbiai, riedlentės, futbolas, kvadratas, užkandukai...

 

Centrą lanko nuostabūs vaikai. Kodėl jie čia ateina? Tiesiog... Kažkam gal geriau, nei namie. Kiti gal neišgali susimokėti už pailgintą grupę, būrelius. Dar kitiems paprasčiausiai patinka po pamokų pabūti su draugais, pažaisti, kažką naujo sužinoti apie mus supantį gyvenimą, pasikalbėti, pasitarti...

 

Dvi dienas savaitėje vyksta užimtumo užsiėmimai, vieną – kūrybinės dirbtuvės. Kartą per savaitę pas mus savanoriauja Sudervės jaunimas, kurio vaikai labai laukia ir nori į juos lygiuotis :).

2020 ir 2021 metais pandemija šiek tiek išmušė mus iš jau nusistovėjusio ritmo, reikėjo prisitaikyti prie naujų aplinkybių, bendravimo per didesnį atstumą ar nuotolį.

Tačiau tikime, kad viskas bus gerai.

Palaiminutų dienų mums visiems!

bottom of page